WARSZTATY


Pierwsza edycja warsztatów dla wokalistów
HOME RECORDING – od źródła do masteringu
czyli wyprodukuj profesjonalne demo


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O WARSZTATACH w PDF.

ODWIEDŹ TO WYDARZENIE NA FACEBOOKU (kliknij)

OD ŹRÓDŁA DO MASTERINGUPierwsze w Polsce warsztaty dla wokalistów wzbogacone o Home Recording, gdzie udoskonalicie swoją technikę śpiewania na indywidualnych zajęciach z emisji głosu, nauczycie się skonfigurować swoje własne domowe studio i nagrywać demo. Otrzymacie też wiedzę jak nagłośnić się na scenie, jaki dobrać sprzęt i jak go obsługiwać. Poznacie magię związaną z używaniem chórków w nagraniach i otrzymacie wskazówki jak własne chórki konstruować, tak aby naprawdę wzbogacić kompozycję.

Warsztaty organizowane są z udziałem dystrybutora sprzętu pro-audio – firmy Audiostacja, która reprezentuje m.in. firmy PreSonus i sE Electronics będące patronami naszej imprezy. Każdy z uczestników otrzyma na własność oprogramowanie do swojego domowego studia – PreSonus Studio One 3 Artist, a także weźmie udział w losowaniu cennych nagród – mikrofonów sE Electronics na scenę i do studia. Nagroda główna: mikrofon sE V7 BFG zaprojektowany wspólnie z Billym Gibbonsem z zespołu ZZ Top!

Nasz wakacyjny warsztat odbędzie się w unikatowym miejscu w Dolinie Barczy w otoczeniu pięknej przyrody i w doborowym towarzystwie innych miłośników śpiewania. Zapraszamy 🙂


DOSKONAŁA EMISJA GŁOSU


Mówią, że obecnie wszystko da się zrobić w studio. Im gorzej śpiewająca gwiazda, tym lepszych ma specjalistów od miksu. Rozwinęliśmy możliwości tuszowania nieumiejętności śpiewu do tego stopnia, że nawet osoby, które na żywo brzmią źle i wspomagają się toną pół playbacków, na nagraniu ze studia brzmią jak milion dolarów.
A jak było w czasach analogowych? Trzeba było umieć śpiewać żeby dobrze brzmieć. Wszystkie wspaniałe wokalistki i wokaliści retro miały perfekcyjnie wyćwiczone głosy. Przywróćmy modę na dobrą technikę śpiewu, bo przede wszystkim jest to wygodne, zdrowe śpiewanie i zawsze brzmi wspaniale.
Od źródła do masteringu. Źródło czyli nasz głos. Najwspanialszy instrument, ktróry każdy dostał od natury. Mamy go zawsze przy sobie. Czujemy, że przez niego jesteśmy w stanie przekazać emocje i uczucia jak przez żaden inny instrument. To prawda. Niestety nie każdy z nas ma swój głos dobrze rozwinięty. Często czujemy, że nie brzmimy tak dobrze jak byśmy mogli. To co słyszymy nie podoba nam się, a sesja nagraniowa bywa stresująca. Zadaniem trenera wokalnego jest prawidłowe zdiagnozowanie problemu wokalnego i dobranie odpowiednich ćwiczeń tak aby głos brzmiał lepiej i śpiewało się wygodniej. Skala głosu i barwa są głównie wynikiem manipulacji krtanią oraz regulacji gęstości strun. Nie zwalajmy wszystkiego na oddychanie.
Na naszym warsztacie każda osoba będzie miał codziennie jedną lekcję indywidualną z naszym trenerem, łącznie 6 lekcji indywidualnych (wt. – sob.).


STUDIO NAGRAŃ W DOMU


Czy możliwe jest stworzenie profesjonalnej produkcji muzycznej w domu? Tak! Dzięki postępowi w technologii komputerowej studio nie musi już zajmować całego domu
(i tyle kosztować). Dzisiaj to komputer jest centrum niemal każdego studia nagrań – od małego do ogromnego.

Podczas kursu dowiesz się, jak się do wszystkiego zabrać. Przygotujesz komputer, dobierzesz akcesoria, a potem wszystko skonfigurujesz i zaczniesz nagrywać. Nauczysz się też jak nagrać wokale i instrumenty, jak dobierać mikrofony i czy słuchawki mogą zastąpić głośniki. Po zakończeniu kursu będziesz wiedzieć, jak nagrać własne demo i być z niego dumnym. A jeśli podczas kursu połkniesz bakcyla samodzielnego produkowania muzyki, znajdziemy czas, żeby pogadać o technikach miksu i masteringu.

Podczas kursu będziemy używali oprogramowania PreSonus Studio One 3 Artist,
który każdy z uczestników otrzyma na własność podczas trwania warsztatów, a na a na koniec warsztatów odbędzie się losowanie, gdzie do wygrania będzie m.in. interfejs audio PreSonus AudioBox 96 do domowego studia.


NAGŁOŚNIJ SIĘ NA SCENIE


Współczesna muzyka składa się z kilku elementów, a wśród nich niebagatelną rolę odgrywa właściwe nagłośnienie sceniczne.
Podczas kursu dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas pracy z mikrofonem na scenie, jaki sprzęt będzie dla Ciebie optymalny i dlaczego to takie ważne.
Pokażemy Ci, jak możesz wpływać na własne brzmienie sceniczne i dlaczego realizator nie zawsze jest niezbędny. A wszystko w otoczeniu sprzętu w zasięgu Twoich możliwości finansowych.
Pod koniec warsztatów każdy z uczestników weźmie udział w losowaniu 5 mikrofonów
scenicznych ufundowanych przez firmę sE Electronics.


ZRÓB SOBIE CHÓRKI


Chórki to niemal niezbędny element większości gatunków muzyki popularnej.
Podczas kursu będziemy wspólnie tworzyć i ćwiczyć wykonanie zawodowych chórków, nauczymy się je nagrywać i nagłaśniać.
Dowiemy się jak „produkuje” się wszelkiego rodzaju głosy dodatkowe i dlaczego warto poznać podstawowe zasady harmonii.
Zajrzymy do wnętrz profesjonalnych miksów i będziemy się bardzo dziwić, że chórki nie brzmią jak chórki.


A DODATKOWO


Każdy z uczestników warsztatu zabierze do domu oprogramowanie PreSonus Studio One 3 Artist pozwalający nagrać, zmiksować i przygotować do wydania każdą muzykę o wartości 400 zł. W komplecie efekty i instrumenty wirtualne oraz ponad 1.6 GB próbek. Program wzbogacony o polską wersję językową.
Na zakończenie warsztatu spośród uczestników warsztatów zostaną wylosowani szczęśliwi posiadacze:
• mikrofonu dynamicznego sE Electronic V7 BFG – Billy Gibbons Signature Edition,
• 2 mikrofony sE Electronics V7,
• 2 mikrofony sE Electronics V3,
• interfejsu audio PreSonus AudioBox 96.


AUDIOSTACJA


Jeden z największych polskich dystrybutorów sprzętu muzycznego i pro-audio. Reprezentant kilkudziesięciu światowych marek na terenie Polski.
Jedna z najbardziej kreatywnych i rozpoznawalnych firm w branży współpracująca z niezliczoną liczbą odbiorców, wśród których znajdziemy największe gwiazdy sceny muzycznej.
Wydawca popularnego magazynu AudioPlay skierowanego do miłośników tworzenia muzyki i samodzielnego nagrywania.
Audiostacja zapewnia pełną obsługę sprzętową podczas trwania warsztatów oraz pomoc merytoryczną.


ANNA ŁUKOWSKA-BARTOLD


Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na wydziale rzeźby, grafik, fotograf, a przede wszystkim wokalistka. Ostatnią dekadę poświęciła na doskonalenie swojej techniki śpiewu. Przez ten czas pracowała z wieloma wspaniałymi nauczycielami z Polski i z zagranicy.
W 2013 roku uzyskała ceryfikat LEVEL 1 INSTRUKTOR metody SLS. Jest to metoda emisji głosu stworzona przez Setha Riggsa – nauczyciela Michaela Jacksona, Barbary Streisand i wielu innych. W 2014 roku została LEVEL 1 INSTUKTOR metody IVA.
Jako wokalistka i nauczyciel wyznaje zasadę, iż nie ma metod idealnych. Wzbogaciła swój warsztat o ćwiczenia z takich metod jak CVT, The RPM Vocal Training Method, Vendera Vocal Academy, Eric Vetro – Voice Skills. Jej celem było uzyskanie wolności wokalnej. Wszystkie poznane metody przyczyniły się do tego, że delikatny, łamiący się w kilku miejscach daleko odbiegający od tego jaki chciał żeby był, stał się pewny i mocny. Podczas tych poszukiwań odkryła w sobie talent nauczycielski, radość z dzielenia się z innymi wiedzą oraz obserwowania ich rozwoju i sukcesów. Dzięki temu zajęcia z nią nie są nigdy nudne, a każda osoba, z którą ma przyjemność pracować jest dla niej nowym odkryciem.
Obecnie uczy własną metodą, którą udoskonalała przez ponad 5000 lekcji i pracuję nad debiutancką epką, na której znajdą się autorskie kompozycje.


ALEKSANDRA WARCHOŁ


Wokalistka, trener wokalny, producentka muzyczna i wokalna.
Aleksandra Warchoł to zarówno wszechstronna artystka prowadząca własne projekty muzyczne jak i doświadczona trenerka wokalna. Pracuje z wokalistami na różnym etapie ich wokalnej drogi. Zwraca uwagę nie tylko na emisję głosu ale również na tempo czy feeling. Bazuje na wiedzy zdobytej zarówno u polskich jak i zagranicznych nauczycieli śpiewu (USA, Wielka Brytania). Dobiera ćwiczenia indywidualnie do ucznia, nie trzymając się utartych szablonów. Przygotowuje również wokalistów pod kątem brzmienia głosu, wyrazu artystycznego czy wizerunku na etapie tworzenia ich własnego repertuaru oraz podczas nagrań w studio.
Stawia na odkrywanie naturalnych predyspozycji, kształtując artystę świadomego i gotowego na wyzwania muzycznego świata.
Współpracowała z takimi artystami jak: Edyta Górniak, Fokus, Stefano Terrazzino, czy Przemysław Paśko.
Wydała też dwie solowe płyty: „Lovely Fear” oraz „Manekin” (nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia).
Poza muzyką pasjonuje się architekturą wnętrz, psychologią i podróżami.


PIOTR DYGASIEWICZ


Współwłaściciel firmy Audiostacja, muzyk, muzykolog, pasjonat sprzętu pro-audio i aktywny edukator. Uczestnik wielu wydarzeń związanych z miksem i produkcją dźwięku (m.in. Mix with the Masters), właściciel studia nagrań i kolekcjoner starych syntezatorów.
Podczas warsztatów Piotr poprowadzi wykłady na temat produkcji muzycznej,
pomoże odnaleźć się w gąszczu technologii i zarazi Cię pasją samodzielnego
nagrywania i miksowania. Wyjaśni, że, mając głowę na karku, nie potrzebujesz milionów, żeby stworzyć zawodowo brzmiącą produkcję muzyczną. Pomoże
przygotować chórki i poprowadzi je podczas wieczornych występów.


GDZIE BĘDZIEMY


Województwo Pomorskie. Szczegóły wkrótce.


ROZKŁAD DNIA


8:00 – 9:30 | Śniadanie
9:00 – 14:00 | Indywidualne zajęcia
z emisji głosu – 30 min.
14:30 – 15:30 | Obiad
16:00 – 17:15 | Warsztat HOMERECORDING cz. I
17:30 – 18:45 | Warsztat HOMERECORDING cz. II
19:00 – 20:15 | Warsztat ZRÓB SOBIE CHÓRKI
20:30 | Kolacja
21:30 | Open mic, filmy, imprezki


KOSZT I KONTAKT


Warsztaty HOME RECORDING trwają od 2 do 8 lipca 2018. Cena zawiera udział
w warsztatach, nocleg, wyżywienie oraz oprogramowanie o wartości 400 zł.
PROMOCJA! Jeśli zrobisz rezerwacje do 15 maja: 2000 zł
Cena z rezerwacją po 15 maja: 2500 zł
Aby zapisać się na warsztaty należy napisać do nas maila na info@muzastudio.pl i wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Ilość miejsc bardzo ograniczona. O rezerwacji decyduje kolejność zgłoszeń. Po 1 czerwca 2018 zaliczka nie jest zwracalna, chyba, że zapewnicie osobę na swoje miejsce.

Dane do zapłaty: Anna Łukowska, mBank 11 1140 2017 0000 4702 0855 3085

Pozostała opłata za warsztat czyli suma pomniejszona o warstość zaliczki powinna zostać wpłacona do 25 czerwca 2018.

Opłata za warsztaty nie obejmuje kosztów dojazdu. Nie masz samochodu? Skontaktujemy osoby z tego samego miasta, aby ułatwić dojazd osobom bez samochodu.

Organizatorem warszatu jest Muza Studio, tel. 667-53-58-70, email: info@muzastudio.pl,
www.muzastudio.pl, znajdź nas na FB. Warsztat tylko dla osób dorosłych.