ola

Ola Wądołowska-Muczko – wokalistka SouLadies

Ania Łukowska jest ze mną od początku mej drogi wokalnej. Nie zapomnę pierwszych zajęć, na które przyszłam zestresowana, zielona, mówiąc, że coś mi mówi, że chcę śpiewać, ale proszę o szczerą ocenę. Ania powiedziała – będzie dobrze, zaczynamy pracę. I tak naprawdę zaczęłam prawdziwie żyć 🙂 Najbardziej cenię sobie w zajęciach z Anią poczucie wytężonej pracy dostosowanej do mej osoby i do warunków mego głosu, a także ogromną dociekliwość w szukaniu rozwiązań i doborze zróżnicowanych ćwiczeń ulepszających mój głos. Od tego czasu pojawiło się też wiele inspiracji i kolejnych szans. Bezwzględnie polecam 🙂 Ola

 

 

rekomendacje muza studio

Zuzanna Zazulin – aktorka, wokalistka

Wszyscy którzy szukali pomocy w kwestii głosu dobrze wiedzą że zanim znajdzie się księcia trzeba pocałować mnóstwo żab, a Anna jest wyjątkowo urodziwym księciem w tej dziedzinie:-). Całować należy ją metaforycznie, natomiast nieocenione są jej zasługi w moim przypadku. Po pierwsze odzyskałam wiarę w siebie i swoje możliwości, po drugie powróciłam do dawno porzuconego pisania tekstów, po trzecie odzyskałam radość w śpiewaniu i nie straszne są mi kolejne etapy i progi w budowaniu techniki które trzeba pokonywać, a przez które Ania łagodnie mnie przeprowadza. Obecnie czuję powołanie do śpiewania i determinuje to moje wszelkie poczynania. Ale nic dziwnego: tak się dzieje gdy właściwe osoby są na właściwym miejscu i dzielą się swoją wiedzą z innymi. Cóż krócej się nie dało! Mogę dodać już tylko DZIĘKUJĘ i mam cichą nadzieję, że ktoś to jednak przeczyta i tym samym trafi do Ani, bo warto:-)

rekomendacje muza studio

Bogusław Stępień – pisarz, fotograf, wokalistka

Mając przeszło 40 lat i nigdy wcześniej nie śpiewając nie jest łatwo się przełamać, żeby pójść na lekcje śpiewu i spełniać swoje marzenia. Tym bardziej, że od dziecka mówiono mi że słoń nadepnął mi na ucho. Ania pokazała mi że potrafię i ze warto robić w życiu coś co się lubi. Z lekcji na lekcje było coraz lepiej, choć każdy z nas potrzebuje trochę czasu żeby uwierzyć we własne siły. Aż do momentu kiedy się przełamałem i zaśpiewałem moja ulubiona piosenkę „Letter to me” Brada Paisley na jednym ze spotkań z przyjaciółmi, gdzie było karaoke. Dostałem owacje na stojąco i mnóstwo gratulacji, jaki mam super glos i jak potrafię śpiewać. Mi zajęło to niecały rok, żeby się otworzyć i teraz śpiewanie jest moim najfajniejszym hobby. Dziękuję Aniu za wiarę we mnie i cierpliwość. Z całego serca polecam lekcje z Ania każdemu. I tym co juz śpiewają i chcą to robić lepiej i tym co by chcieli, ale jeszcze nie wiedza że potrafią.

malgosia glowacka

Małgorzata Głowacka – wokalistka

Podczas zdobywania i doskonalenia nowych umiejętności tak wiele składowych odgrywa role: ćwiczenia i ich powtarzalność, motywacja, wiara w siebie i właściwe wsparcie. Trafiłam do Ani po kilku latach frustracji i braku rozwoju muzycznego. Ania niemal od razu zidentyfikowała i wypunktowała moje mocne strony, co dało mi nadzieję i poczucie, ze mam nad czym pracować. Jednocześnie opisała w konstruktywny sposób moje braki i niedociągnięcia. Zapytała co chciałabym osiągnąć i nad czym pracować w pierwszej kolejności i bezzwłocznie zaproponowała zestaw ćwiczeń. Praca w głosem jest stąpaniem po grząskim gruncie i oprócz merytorycznej oceny trenera wokalnego niezwykle istotne jest tez subiektywne odczucie osoby trenującej. Jedne ćwiczenia działają cuda a inne nie przynoszą spodziewanych efektów. Oprócz niuansów wokalnych Ania wychwytuje także detale stylistyczne, ma szeroką wiedzę i czuje wiele rodzajów muzyki – dzięki temu potrafi udzieli wskazówki, które ułatwiły mi odnalezienie własnego stylu, czy wyeliminowanie irytującej maniery śpiewania. Anna to trenerka wokalna, którą chętnie polecam, jako kompetentną, świadomą muzycznie artystkę, która dzieli się całym swoim doświadczeniem, żeby pomoc wokalistkom i wokalistom w swobodnej, emocjonalnej i doskonalej technicznie ekspresji w śpiewie.

 

 

ewa dolska

Ewa Dolska – wokalistka

Ania, to nie tylko wspaniały przyjaciel, ale też świetna i bardzo profesjonalna trenerka wokalna;) zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym jest to osoba ciepła, uczynna, niosąca pomoc i te wszystkie cechy przekłada na swoje lekcje, które prowadzi zarówno z małymi dziećmi, młodzieżą jak i dorosłymi osobami. Znamy się z Ania już kilka lat i gdy pierwszy raz postanowiłyśmy zrobić mi lekcje śpiewu, to byłam zszokowana (w pozytywnym tego słowa znaczenia). Ania czyni cuda! Przede wszystkim profesjonalizm, ciągle dokształcanie siebie, chęć rozwiązania każdego wokalnej problemu. Indywidualne podejście do każdego ucznia i dobra energia, którą zawsze czuje od samego wejścia. Do sali wchodzę zawsze z uśmiechem i pewnością, że i tym razem uda nam się rozwiązać problem wokalny. Wychodzę z jeszcze większym uśmiechem i wiem na 100%, że moja pasja jaką jest śpiewanie ma sens! Wyjątkową cechą Ani jest to, że jako trener wokalny nie podchodzi do swojej pracy jako „Rzemieślnik”, ale jako „Artysta” – idąc do niej, można być pewnym, że będzie tak długo szukała rozwiązania, aż znajdzie i pomoże każdemu 🙂 Gdybym miała polecić komukolwiek trenera wokalnego to zawsze bez zastanowienia będzie to Ania.